KARABÜK OSB İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI
facebook-paylas

KARABÜK OSB İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI

Vali Gürel, OSB’de faaliyet gösteren İş adamlarıyla bir araya geldi.


Vali Fuat Gürel, Başkanlığını yaptığı Karabük Organize Sanayi Bölgesinde (KARORSAN) faaliyet gösteren sanayicilerle bir araya gelerek istek ve taleplerini dinledi.


Karabük Büyük Kulüpte yapılan toplantıya Yönetim Kurulu Başkanı Vali Fuat Gürel, Karabük Belediye Başkanı ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili Rafet Vergili, Yönetim Kurulu üyeleri İlhan Özçelik, Cenk Gedikoğlu ve Muharrem Yunus Çelik, KARORSAN Bölge Müdürü Alper Tolga Saka, Müteşebbis Heyet üyeleri ve Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren firmaların temsilcileri katıldı.


Organize Sanayi Bölgesindeki yatırımcılar ile OSB Yönetim Kurulunu bir araya getirerek birlik ve beraberliği pekiştirmek, talep ve istekleri, ortak problemleri birinci elden paylaşabilmek amacıyla istişare toplantısı düzenlediklerini ifade eden Vali Gürel, “Karabük’te, Türkiye’deki sanayileşmeye öncülük eden bir sanayi alt yapısı var. Karabük’teki sanayileşmeye baktığımızda bölgedeki en önemli merkezlerden biri olduğu gözüküyor. Organize Sanayi Bölgemizdeki bazı firmalarımızı gezme fırsatı buldum, çok güzel bir sanayi alt yapımız var. Projesi ve inşaatı devam eden yatırımlarımız var bunlarda bittiğinde bölgemizin en önemli yatırımlarından birini sağlamış olacağız. Organize Sanayi Bölgemize kardeş olarak da Eskipazar Metal Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgemizin onaylarıda önümüzdeki günlerde imzalanırsa bundan sonra ki sürece hazır hale gelmiş olacak. Katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Vali Gürel’in konuşmasının ardından KARORSAN Bölge Müdürü alper Tolga Saka tarafından sunum gerçekleştirildi. Bölge Müdürü Saka yaptığı sunumda; Sektörler bazında dağılım ve istihdam, KARORSAN Test ve Eğitim Merkezi,KARORSAN Bölge Camii, TOBB KBÜ Teknik Bilimler MYO, alt yapı projeleri ve arıtma tesisi projeleri hakkında sunumlar eşliğinde bilgiler verdi.

Toplantı karşılıklı fikir alışverişinde bulunulmasının ardından sona erdi.